چهارشنبه 21 آبان 1393  10:52 ب.ظ

بسیج چیست و بسیجی كیست ؟

واژه بسیج زیباترین كلامی است كه از بدو طلوع خورشید اسلام به سرزمین بشریت شكل گرفت و اسلام عزیز با مدد این تفكر به یك نگرش عالمگیر تبدیل شد فراخوان آخرین فرستاده ایزد منان و شكل گیری امت واحد اسلامی ،نخستین نماد استراتژی تشكل سپاه اسلام به نام بسیج بود كه به فرما ندهی رسول اكرم (ص)  به منصه ظهور رسید و بعنوان نیرومند ترین سپاه مسلح ، حكومت اسلامی را به ارمغان آورد :

در ابن فراخوان الهی كه در سخت ترین زمان ممكن كه مسلمانان در اقلیت كامل بودند توسط حضرت محمد (ص) انجام شد ، گروهی عظیم و لشكری منسجم و مقتدر از خالص ترین بندگان خدا پدیدار شد كه معادلات قدرتهای ملحد شیطانی را بر هم زد، سخن نافذ و خلوص نیست نبی مكرم اسلام ، سربازان مطیع و فرماندهانی مقتدر با صفت بسیجی همچون امام علی (ع) ، مالك اشتر ، سلمان و مقداد و یاسر تربیت و تحویل عالم انسانیت داد ، كه تا قیام قیامت همه بسیجیان باید به آنان اقتداء كنند و بر این اقتدار نیز نبازند .

 بسیج درختی است كه ریشه آن در جان اسلام و روح قرآن ووجود پیامبر اعظم (ص) رشد یافته است، اخلاص در عمل ، یقین در قلب و صدق در گفتار ، بسیجیان دوران صدر اسلام ، باعث بنیادی ترین انقلاب عقیدتی و سیاسی در تاریخ جهان گردید .

شجره طیبه بسیج در زلال نبوت سیراب گشت و به مدد و اعجاز شهادت در انقلاب اسلامی مجدداً نمو پیدا كرد .

بسیج دارای استاندارد و مشخصه ای منحصر به فرد است كه آدمی كه دارای آن مشخصات باشد بعنوان بسیجی تلقی می گردد:

فرهنگ و منطق بسیجی ، گرچه در ادوار تاریخ ، دچار فراز و فرودهای نشده و هراز گاهی در اثر فشارحاكمان غیر دینی، برای حفظ اصول و رعایت مصلحت ، در مقاطعی ،سكوت را بر خروش ترجیح داده ، اما در جریان انقلاب اسلامی ایران و با مدیریت علی گونه امام امت ، دیگر بار تجلی یافت و عملاً احیا گردید .

مردان بسیجی از صدر ، تاكنون ، هیچ را برای خود نخواسته اند و صرفاً برای رضای خدا و نجات مظلومان و ستم دیدگان ، جان و مال و هستی خویش را در معرض فنا قرار داده تا دیگران شكوفا شوند، مستندات معتبر تاریخی این واقعیت را به اثبات میرساند كه بزرگترین امیران و سرداران بسیجی صدر اسلام با اشاره انگشت رهبران و فرماندهان خود، برای رضای خدا و صلاح حكومت اسلامی از حقوق مسلم خود گذشته و امر ولی امر زمان را بر همه چیز ترجیح داده اند .

اندیشه بسیج در هر عصر و زمانی ، نو و به روزو منطبق بر آخرین اصول و اطلاعات سیاسی و اجتماعی جامعه خود است :

بسیجی رهپوی علی (ع) ، باید ازشمشیرش خون سران كفر و فساد بچكد و بغض و كینه وی در قلب های تنگ و دیدگان كور آنان موج می زند .

روزی جهاد را در اولویت  دارد ، روز دیگر كلاس درس را ترجیح می دهد و روز سوم كار و تلاش و سازندگی را ضروری میداند .

در برهه ای، قلم را اسلحه قرار میدهد ، در ایامی دیگر با عمود زبان ، فرق دشمن را هدف قرار می دهد و در میدانی دیگر تفاهم و مصالحه را مدنظر خویش دارد ، تا بر مشی و منطق امام حسن مجتبی (ع) و امام حسین (ع) در بقاء سنت رسول خدا (ص) پای بفشارد .

در جریان نهضت عظیم امام خمینی (ره) یاران آن ابر مرد تاریخ ساز ، در اوج عشق و ایثار و فرمان برداری و با تأسی از سربازان وفادار رسول مكرم اسلام (ص) ، یكبار دیگر تاریخ را به تكرار وا داشتند ، شهیدان بهشتی ، رجائی ، مفتح ، مطهری ، عراقی ، همت ، زین الدین ، باكری ، فلاحی ، فكوری ، جهان آرا و هزاران كبوتر خونین بال كه دركمال گمنامی ، جان را فدای جانان كردند ، بسیجیانی بودند كه چون یاران پیامبر (ص) و علی (ع) و امام حسین (ع) ، سر از پا نشناخته و به فرمان رهبر خویش به مسلخ عشق رفتند تا چراغ انقلاب اسلامی همچنان فروزان بماند .

بسیج حقیقتی است ملی كه به دور از هر گونه تعلق خاطر به نام و نان و جریان خاصی ، فقط به اسلام عزیز و انقلاب اسلامی تعلق دارد .

اگر امروزه افرادی به نام بسیج ، بر دیگران فخر می فروشند ، برای مخالفین خود خط و نشان می كشند و با سوء استفاده بر ثروتهای باد آورده تكیه كرده اند و بعضاً كل بسیج را برای خویش و از آن خود می دانند، باید بدانیم كه آنان نه بسیجند و نه به آرمانهای این نهاد اعتقاد دارند:

 اكنون كه سه دهه پر فراز ونشیب از انقلاب اسلامی سپری شده و تفكر ناب بسیجی ، ما را و كشورمان را در مقابل هجمه های دشمنان ، شكست ناپذیر كرده است ، باید بدرستی تشخیص دهیم ، كه مصلحتهای داخلی و ضرورتهای جهانی جامعه اقتضامی كند كه یكبار دیگر افكار و اندیشه ها و رفتارهای خود را مرور نمائیم تا دریابیم چند درصد با نیازهای كشور مطابقت دارد .همه باید به این واقعیت برسیم كه نهاد بسیج بوستان انقلاب است و بسیجی گلهای این بوستان .

هر كس كه ادعای بسیجی بودن را یدك میكند باید احساسات را كنار بگذارد و عقلانی فكر كند ، تفرقه را دور و اتحاد سرلوحه عمل خود قرار دهد ، منافع شخصی را فراموش و مصالح عموم را برگزیند ، بر نظرات خود پای نفشارد ، بلكه برای فكر دیگران هم احترام قائل شود ، سود جوئی ، دو رنگی ، فزون خواهی ، فرصت طلبی و تبار گرائی را كنار زده و افتادگی و صداقت و مردم خواهی را در راس امور خود قرار دهد :

اندیشه و تئوری مدیریت بسیجی باید روزمرگی و سنت گرائی را از مدار خارج و خود را برای جهانی سازی و مدیریت پروژه های ملی و منطقه ای مهیا كند .

استراتژی بسیج ، لاجرم باید خرد ورزی ، تعقل و تدبیر جمعی را در عرصه ملی ، منطقه ای و جهانی به منصه ظهور برساند ، گرنه هیچ حرفی برای گفتن ندارد و دیر یا زود از مدار رقابتهای دنیای متمدن خارج می گردد :

بسیج باید خود را برای اجرائی نمودن منویات رهبر انقلاب شامل تولید علم ، كسب جایگاه نخست در منطقه ، نوآوری و شكوفائی و مهندس فرهنگی به خوبی آماده كند .

امروز نهاد بسیج بعنوان نماد عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده كه ضرورت دارد با دقت نظر در اندیشه های سیاسی و رفتارهای اجتماعی خو.د و سرلوحه قرار دادن منویات امام راحل و مقام معظم رهبری، این افتخار را جاودانه  نماید و رخداد عظیم 5 آذر و تشكیل این لشكر مخلص امام زمان (عج) را در جان جهان ،پایدار كند . چنین باد

منبع:وبلاگ درد و داد

 

 


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 21 آبان 1393
نظرات()   
   
گلنارسافت
پنجشنبه 6 آذر 1393 12:51 ق.ظ
سلام وبلاگت عالیه!
حتما براش خیلی زحمت میکشی!
میخوام بهت یه برنامه معرفی کنم که کار تو رو راحت تر کنه.
این برنامه به طور اتوماتیک که اجرا میشه به وبلاگت وارد میشه و برات پست ارسال میکنه.
این پست ها از وبلاگ های بروز شده و سایت های بزرگ انتخاب میشه.
یعنی هرروز وبلاگت آپدیت میشه بدون اینکه کاری انجام بدی.
در هر روز میتونه تا 100 تا پست ارسال کنه که هیچکدام تکراری نیست.
بانک پست این نرم افزار در حال حاضر حدود 300000 پست داره و هر روز آپدیت میشه.
در ضمن میتونی موضوع پست ها رو هم خودت انتخاب کنی. تنوع موضوعاتش خیلی زیاده مثل علمی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی، سرگرمی، موزیک و صد ها موضوع متنوع دیگه .
با بروز شده اتوماتیک وبلاگت آمار بازدیدت هم خیلی میره بالا.
همچنین میتونی پست های مورد علاقه ات رو توش ذخیره کنی و بهش زمانبندی ارسال بدی تا بفرسته.
قیمتش ماهانه فقط 5000 تومانه.اگه سه ماه بخری میتونی همیشه رایگان استفاده کنی.
تو میتونی اول با نسخه آزمایشی تست کنی که کار میکنه و وقتی مطمئن شدی ، بخری.
برای دانلود نسخه آزمایشی به وبلاگم بیا.
www.mihanautopost.rozblog.com
www.mihanautopost.mihanblog.com
ورژن دو منتشر شد!
اگه سوالی یا مشکلی داشتی بهم ایمیل بزن.
فعلا خدانگهدار!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic